Вход | Регистрация

Цікаво про Росію

09 сентября 2016, 00:31
Володимир
журналист

Деякі з цих фактів загальновідомі, але все одно згадати їх зайвий раз - одне задоволення. А якісь цікаві факти про Росію з цього списку багато, можливо, дізнаються вперше.


 Найвища європейська будівля - Останкінська телевежа у Москві.


 Половина Челябінська розташована на Уралі, половина в Сибіру. При цьому на гербі Челябінська зображений верблюд. Здавалося б, чому верблюд, адже в Челябінську немає верблюдів? Зараз немає, а 200 років тому були. Челябінськ часто брав торгові каравани з нав'ючених верблюдів.

В Росії більше 100 курортів. Головні національні курорти  Сочі, група курортів Кавказьких Мінеральних Вод, Нальчик, Анапа, Сергієвський Мінеральні Води і Белокуриха.

 Три чверті росіян живуть в містах. П'ятірка найбільших міст Росії Москва, Санкт-Петербург, Новосибірськ, Єкатеринбург і Нижній Новгород.

 У Росії найбільші запаси природного газу, торфу, лісу, солі, питної води, крабів, осетра, олова, цинку, титану, ніобію, нікелю, залізних руд, алмазів, срібла.

Росія займає перше місце в світі з видобутку нафти і газу, експорту сталі, первинного алюмінію, азотних добрив.

 В Росії 103 заповідника, 43 гігантських національні парки і 70 заказників. Загальна площа особливо охоронюваних природних територій Росії майже 600 тисяч квадратних кілометрів, що складає 4% всієї площі країни.

 В Росії шахи популярніші за футбол.

 В Санкт-Петербурзі найбільша в світі трамвайна мережа. Її протяжність 690 кілометрів.

Найбільший в світі ліс сибірська тайга.

З точки зору міжнародного права Росія і Японія знаходяться в стані війни з часів Другої світової. Через суперечку про Курильські острови вони до сих пір так і не підписали мирний договір. Проте, Росія і Японія живуть в мирі та злагоді.

У травні 1990-го року газета "Комсомольская правда" встановила абсолютний і тепер уже, мабуть, вічний рекорд тиражу паперової газети в 22 мільйони примірників.

Цікавий факт: Руську матрьошку умілець Василь Звьоздочкін придумав в 1900-го року. У тому ж році хитрі купці показали її на Всесвітній виставці в Парижі в якості давньоруської іграшки та отримали бронзову медаль в номінації "іграшки".

Державний музей Ермітаж для захисту від гризунів тримає зграю кішок. У кожної кішки Ермітажу є паспорт з фотографією.

В Росії, під Магнітогорськом, є гора Магнітна, майже повністю залізна.

В Москві є бродячі собаки, які їздять в метро щодня по одному і тому ж маршруту. Вони знають, де і коли можна смачно поїсти.

Територія Тамбовської області дорівнює сукупним територіям Бельгії і Нідерландів.

Найстаріший місто Росії, дагестанський Дербент - один з найстаріших нині живих міст світу.

В козачій станиці Зимовейскій з різницею в сто десять років народилися Степан Разін і Омелян Пугачов. Після пугачовського повстання станицю від гріха подалі перенесли на нове місце, а за Сталіна і зовсім залили водами Цимлянского водосховища.

Росія має найнижчий в світі державний борг по відношенню до ВВП.

У Росії друге місце після Китаю за кількістю військових.

У Росії найбільший в світі обсяг поновлюваних водних ресурсів, 4498 кубічних кілометрів.

Метал каркаса Статуї Свободи виплавлено в Нижньому Тагілі.

По материалам: spokki.net/
Оцените пожалуйста статью
http://ledi.bayura.net/news/aj_news/8312
Последние новости
Добавить комментарий
Авторизируйтесь чтобы добавить комментарий.
0 комментариев
Комментарии отсутствуют
Яндекс.Метрика 2018 bayura.net